Kdo jsem a proč vznikl tento web

Jmenuji se Milan Palička, jsem ročník 1963, narodil jsem se a žiju v Brně. Hudba je mým koníčkem prakticky od chvíle, kdy jsem začal mluvit a tedy i zpívat. Časem jsem začal hrát i na kytaru a protože mým dalším koníčkem je elektronika a pak přbyly i počítače, kytaru jsem elektrifikoval, začal hrát v amatérských kapelách a také se začal zajímat o zvukovou techniku a nahrávání. Hraju také na foukací harmoniku, zkouším klávesy a nedávno přibyla do mé výbavy i baskytara. Byl jsem členem skupin Mgr. Kelley, Bluechips a příležitostného hudebního uskupení Opůlpáté Blues. Momentálně se snažím o vlastní tvorbu.

První nahrávky jsem tvořil ještě v operačním systému MS-DOS s trackerem, vlastnoručně vyrbeným D/A převodníkem na paralelní port, stejně tak vyrobeným malým mixážním pultem a kazetovým magnetofonem. Od té doby udělala nahrávcí technika i počítače obrovský skok kupředu a jejich ceny se dostaly tak nízko, že dnes si může domácí nahrávací studio ve svém počítači zřídit opravdu každý. Problémem dnes může být „rozhodovací paralýza“ – nabídka obchodů je tak velká, že je obtížné si vybrat.

Na druhé straně mnoho zájemců o hudbu a nahrávání zapomíná, že na hudbě samotné se vlastně nic nezměnilo a důležitější než vlastnictví špičkových zařízení je hudební kreativita a zkušenosti. Nekonečné debaty na hudebních fórech o tom, která kytara, mikrofon nebo zvuková karta jsou nejlepší a témata věnující se hudební teorii zející prázdnotou jsou toho důkazem. Pamatujte, že hudbu tvoříte, hrajete nebo nahrávte především pro posluchače. Ať už jsou to vaši přátelé, rodina nebo hudební agentury. Hudební nástroje, zvukové karty, mikrofony, efekty, software atd… to jsou jen prostředky k dosažení cíle – k vytvoření a zaznamenání hudby.

Stenjě tak se na fórech objevují stále se opakující otázky začátečníků a dostává se jim stále stejných odpovědí: najděte si to na webu, v manuálu, použijte hledání na fóru… a pak se takový zájemce o nahrávání v množství informací mnohdy úplně ztratí. Tento web chci věnovat jednak začátečníkům, pomoci jim zorientovat se v názvosloví a nasměrovat je v začátcích. A také jako místo, kde bych mohl soustředit myšlenky a nápady, které mi utanou na mysli, protože blog má tu výhodu, že se nemusí tvořit jako kniha od začátku do konce…

Kam dál ?

guitar_rec1

Be the first to leave a reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..